Usługi CNC – frezowanie

Frezowanie i inne usługi CNC we Wrocławiu — dlaczego warto?

Z frezowanymi produktami masz do czynienia na co dzień. To zamierzona i precyzyjna obróbka, dzięki której nadaje się przeróżnym rzeczom odpowiedni kształt i wymiar. Frezowaniu poddaje się przedmioty z tworzyw sztucznych. To dzięki tego rodzaj usłudze zachwycasz się na co dzień wymyślnymi kształtami i praktycznymi formami. A może chcesz ozdobić daną rzecz ciekawym wzorem? Zdecyduj się na frezowanie. Wrocław to miasto, w którym działa nasza firma ALL-PLAST, która od wielu lat specjalizuje się w tej usłudze. Możesz zatem liczyć nie tylko na świetną jakość obróbki CNC, ale też na trafne i fachowe doradztwo.

Oprócz frezowania usługami CNC są:

 • Grawerowanie.
 • Cięcie listew.
 • Gięcie.
 • Spawanie.
 • Klejenie.

Dlaczego warto? Usługi CNC we Wrocławiu wykonywane są przez naszych specjalistów, którzy od lat praktykują swój warsztat. Precyzja i zmysł estetyczny, a także znajomość przeróżnych materiałów, to pewność pierwszorzędnie wykonanego zlecenia. Jeśli trzeba, umiejętnie łączymy różne techniki obróbki tworzyw sztucznych, co daje dużo większe możliwości i zdecydowanie lepszą jakość wykonanego zamówienia.

Usługi CNC we Wrocławiu — co obejmują?

Usługi CNC, jakie wykonasz we Wrocławiu to przede wszystkim:

 • Frezowanie, czyli tak zwana obróbka wiórowa, inaczej obróbka skrawaniem. Polega na umiejętnym i precyzyjnym usuwaniu warstw materiału do momentu uzyskania satysfakcjonującej formy, kształtu i wielkości danego przedmiotu.
 • Grawerowanie, które działa na zasadzie topienia materiału. Nadmiar materiału zostaje odparowany, dzięki wysokiej temperaturze plotera frezującego. W efekcie powstają charakterystyczne wgłębienia tudzież zamierzone wzory na grawerowanej powierzchni.
 • Gięcie metodą na zimno lub na gorąco, dzięki któremu możesz dowolnie formować np. poliwęglan. Liczy się tutaj przede wszystkim precyzyjny dobór promienia gięcia, tak by nie złamać i nie skruszyć poliwęglanu.
 • Cięcie listew piłą na wymiar, które dzięki odpowiedniemu sprzętowi i niezbędnym umiejętnościom, daje możliwość cięcia materiału pod dowolnym kątem. Wykorzystanie odpowiedniej piły, daje gwarancję wysokiej estetyki cięcia.
 • Klejenie i spawanie tworzyw sztucznych, przy których najważniejszą rzeczą jest dobór odpowiedniej temperatury. Materiał stapia się, idealnie wypełniając pęknięcie i scalając dane elementy.

Realizacja powyższych usług CNC nie może obejść się też bez profesjonalnego sprzętu. Dobrze wyposażony park maszynowy, jest, zaraz po wiedzy i umiejętnościach, jednym z najważniejszych aspektów. Frezarka CNC, przecinarka plazmowa, czy też giętarka, zapewniają doskonałe rezultaty, precyzję i szybkość pracy. To urządzenia, dzięki którym otrzymasz praktycznie każdy kształt, rozmiar czy też wzór, jaki tylko potrzebujesz. Umiejętne korzystanie z maszyn do obrabiania tworzyw sztucznych to klucz do sukcesu i spore możliwości dla firm z wielu branż.

Dla kogo przeznaczone są usługi CNC we Wrocławiu i okolicach?

Komu usługi CNC mogą przynieść korzyść? Tak naprawdę są to usługi, które pomocne są w wielu dziedzinach życia. Są popularne w firmach, przedsiębiorstwach, jak i z powodzeniem korzystają z nich osoby prywatne. Branże, które zdecydowanie często i chętnie korzystają z usług CNC, w tym z frezowania, to przede wszystkim:

 • Branża meblowa.
 • Branża samochodowa.
 • Branża spożywcza.
 • Branża budowlana.
 • Branża drukarska.

To tylko niektóre z wielu przykładów branż, które wielokrotnie pojawiają się w naszej firmie. Najważniejszy jest dobór odpowiedniej metody obróbki, która jest ściśle dopasowana do potrzeb i oczekiwań odbiorcy. Specjaliści, którzy zajmują się realizacją zleceń, służą jednocześnie fachowym doradztwem i trafnym doborem zarówno metody obróbki, jak i najlepszego materiału. Dlatego też wielu klientów wraca do nas regularnie i poleca nasze usługi innym zainteresowanym. Z powodzeniem też wykonujemy zlecenia od osób prywatnych.

Ważne parametry w procesie frezowania — ich odpowiedni dobór zapewnia najlepsze efekty!

Frezowanie jest jednym z bardziej popularnych technik obróbki materiałów. Warto zatem dodać jeszcze kilka ważnych informacji w tej dziedzinie. By frezowanie przyniosło jak najlepsze efekty, przed przystąpieniem do pracy, należy wziąć pod uwagę:

 • Prędkość skrawania, czyli prędkość ostrza frezarki, przemieszczającego się po powierzchni obrabianego przedmiotu.
 • Prędkość posuwu, czyli prędkość posuwającego się przedmiotu względem obracającego się narzędzia (frezarki).
 • Głębokość skrawania określa, z jaką grubością ma być skrawany materiał w czasie jednego cyklu.
 • Szerokość skrawania określa, jaka ma być maksymalna odległość pomiędzy powierzchnią już obrobioną a tą, która dopiero będzie obrabiana.

Podstawą i kluczem do sukcesu jest też dobór odpowiedniej frezarki oraz niezbędnych akcesoriów. W połączeniu z wiedzą i doświadczeniem obróbka tworzyw sztucznych przynosi naprawdę zaskakujące efekty. Nieważne jak skomplikowane jest zlecenie, ważny jest dobór powyższych parametrów i znajomość obrabianego materiału. Tylko specjalistyczna wiedza i bogate doświadczenie, są w stanie zagwarantować zamierzony efekt.

Zapraszamy do skorzystania z precyzyjnych usług CNC we Wrocławiu w naszej siedzibie bądź do zamówienia usług specjalisty, który dojedzie do okolicznych miast.